Mutlu müşteri, mutlu siz...

Harika bir fikrinizin olması başka, “problemleri çözen” harika bir fikrinizin olması başkadır.

Steve Jobs bir yorumunda; müşteriler sizin ne kadar çok çalıştığınızla ilgilenmezler; sadece yarattığınız değerle ilgilenirler demişti.

Devamını oku...

Katma Değerli İş Birlikleri

Son 10 yıldır dünya iş piyasasını saran ve gittikçe yayılan iş ortaklığı ya da işbirliği trendleri var. Bunlardan birincisi “Çekirdek İş”inize (core business) yoğunlaşmak. Diğeri ise özellikle tam rekabetçi ve yoğun pazar oyuncularının olduğu oligopolistik piyasalarda, aşırı rekabetçi stratejinin yerini işbirliği stratejisine bırakmak.

Devamını oku...

Neden güvenli bir çalışma ortamına ihtiyaç duyuyoruz?

Hep yönetim danışmanları ve koçlar olarak, biz insanların kendi potansiyellerinin sınırına ne zaman varabildiklerini tartışmışızdır. Yıllardır, yönetim teorisinde de hangi koşullar altında çıktının maksimize olduğunu ya da insanların hangi şartlarda efektif bir organizasyon öğesi olduğunu test etme amaçlı binlerce ampirik araştırma yapılmıştır. Ancak genel olarak sosyal bilimlerde labaratuar test ortamlarını oluşturmanın neredeyse imkansız oluşu ve şartları aynı tutamayışımız nedeniyle, iki aynı testin bile sonuçlarının radikal şekilde değişmesi sonuçların güvenililirliklerini oldukça tartışmalı hale getirmiştir.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Parolanızı mı unuttunuz? / Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?